Wraz z powstaniem kobiecej sekcji w Toruńskim Klubie Kolarskim Pacific, pojawiła się idea stworzenia wyścigu dla pań. Połączenie zamiłowania do charyzmatycznej i zaciętej rywalizacji elity kobiet oraz przepięknej toruńskiej starówki pozwoliło utworzyć kryterium uliczne Nestle Fitness Tour de Toruń. Jest to najbardziej widowiskowa odmiana kolarstwa szosowego, zawodniczki ścigają się na krótkiej, lecz wymagającej rundzie, która wiedzie przez staromiejski rynek wpisany na listę zabytków UNESCO. Wyścig rozgrywany w gotyckiej scenerii Grodu Kopernika jest jedną z eliminacji do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

 

Pierwsza edycja Nestle Fitness Tour de Toruń odbyła się w 2015 roku, a triumfatorką została ówczesna Fitnesska, Monika Brzeźna. Kolejna odsłona przyciągnęła jeszcze więcej zawodniczek, ale najmilszym zaskoczeniem była publiczność, która licznie towarzyszyła kolarkom na trasie. Nic dziwnego, gdyż wyścig odbywa się w samym sercu Torunia, a zmagania pań przemierzających brukowe odcinki starówki oraz szosę nad bulwarem filadelfijskim, są naprawdę fascynujące.

 

Organizując Nestle Fitness Tour de Toruń wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu fanów kolarstwa z Torunia i regionu. Wyścig to dobra okazja do zaprezentowania się na żywo naszym kibicom, sponsorom i instytucjom wspierającym. Kryterium uliczne zaliczane do mistrzostw Polski pań, to jedna z najciekawszych i najbardziej widowiskowych form kolarstwa szosowego. Cieszę, się że zespół TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team może walczyć przed własną publicznością w gotyckiej scenerii naszej pięknej starówki. Liczymy na doping nie tylko mieszkańców Torunia, ale również turystów odwiedzających Gród Kopernika. Dla fanów co roku otwarte jest miasteczko kolarskie, gdzie można obserwować przygotowania zespołów do startu, pracę mechaników, obsługi, zebrać autografy – mówi o wyścigu dyrektor sportowy TKK Pacific, Leszek Szyszkowski.

Trasa wyścigu

Materiał promocyjny

W ubiegłym roku kobiecy peleton stanął na starcie pośród tłumu kibiców, jakiego na żadnym innym wyścigu w Polsce nie było. Uroku dodawała toruńska starówka, dobrze widoczna w blasku popołudniowego słońca. Ale co najważniejsze – rywalizacja była zacięta, od początku do końca zawodniczki walczyły o cenne punkty, a ostatecznie na mecie pojawiła się samotnie Ania Harkowska, wygrywając 2. edycję Tour de Toruń.A jak będzie w tym roku? Przekonajcie się sami, już 28 maja!Więcej informacji wkrótce.

Opublikowany przez Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team na 10 maja 2017