AKTUALNOŚCI

Podium X Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego o Srebrną Szprychę Memoriał Zdzisława Walczaka w Kole zostało zajęte przez juniorów młodszych z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Także w juniorach na 2. miejscu uplasował się Piotr Klimkowski.

Pogoda w Kole dopisała, zawodnicy do rywalizacji przystąpili w pełnym słońcu, a runda o długości 1800 metrów sprzyjała ucieczkom. Juniorzy młodsi mieli do pokonania 15 okrążeń, co dało łączny dystans 27 kilometrów. Każdy przejazd przez metę był punktowany 2,1, co piąty finisz 5,3,2,1, a ostatni punktowany podwójnie. Z peletonu juniorów młodszych oderwał się samotnie zawodnik Pacificu – Konrad Kołodziejski, który swoją ucieczką zdołał nadrobić okrążenie nad rywalami. Tym samym zdobył wystarczającą ilość punktów, aby zwyciężyć całe kryterium.

Warto dodać, że średnia prędkość Kołodziejskiego z całego wyścigu wyniosła ponad 42 km/h, co w przypadku technicznych rund na kryterium jest nieco wyzwaniem. Pozostali toruńscy juniorzy młodsi pokazali, że również są w formie i zajęli kolejne dwa miejsca na podium, Adrian Marzec stanął na 2. stopniu, a Maciej Fąk na 3. O kilka mniej punktów miał Daniel Śliwka, co dało mu 5. lokatę.

Na dystansie 20 rund ścigali się juniorzy i także w tej kategorii nie obyło się bez odjazdu, ale tym razem rywali pokonał zawodnik KLTC Konin, Patryk Sztaruch. Blisko połowę mniej punktów uzyskał torunianin Piotr Klimkowski, który do końca zawzięcie walczył o 2. pozycję. Na 5. miejscu zakończył zmagania Dawid Wojtowicz, który dzień wcześniej rywalizował bełchatowskim klasyku i tam uplasował się tuż za podium.

W tym samym czasie srebrny medalista mistrzostw Polski Dawid Migas reprezentował barwy kadry narodowej na dwudniowym wyścigu 70th GP General Patton, który był zaliczany do serii juniorskich pucharów narodów. Wyścig w międzynarodowej obstawie wiódł po luksemburskich podjazdach, a zawodnik Pacificu zakończył zmagania na 35. pozycji w klasyfikacji generalnej. Ponadto Dawid Migas jest brany pod uwagę do startu w zbliżających się szosowych mistrzostwach Europy.