AKTUALNOŚCI

Niedawno zakończyły się torowe mistrzostwa świata, z których Fitnesski powracają z bardzo dobrymi wynikami. Wraz z koleżankami z kadry wywalczyły szóste miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie, a Karasiewicz zajęła dziewiątą lokatę w wyścigu punktowym. Ponadto, Karolina Karasiewicz dostała zaproszenie do udziału w kolarskiej Lidze Mistrzów.

Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska wracają z szóstym miejscem wywalczonym w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Warto wspomnieć, że w biegu decydującym o miejscach 5-8 Polki zdołały poprawić rekord Polski, który wynosi obecnie 4:22:669.

Ostatniego dnia rozegrano również wyścig punktowy kobiet. Panie rywalizowały na dystansie 100 okrążeń (co 10 okrążenie punktowane). Z dobrej strony pokazała się Karolina Karasiewicz, która w bardzo mocno obsadzonym biegu zajęła 9 miejsce z dorobkiem 22 punktów. Wyścig punktowy wygrała Lotte Kopecky (Belgia) z dorobkiem 76 punktów, przed Katie Archibald (Wielka Brytania) 72 punkty i Kirsten Wild (Holandia), która zdobyła w sumie 60 punktów.

Zawodnicy i zawodniczki podczas Mistrzostw Świata w Roubaix walczyli również o miejsca w tzw Lidze Mistrzów na Torze pod egidą UCI, które daje prawo do udziału w serii 5 zawodów rozgrywanych z udziałem najlepszych 18 sprinterów i kolarzy średniego dystansu. Sprinterzy będą rywalizowali w dwóch konkurencjach: w sprincie oraz keirinie, natomiast „średni dystans” wystartuje w wyścigach scratch oraz wyścigach eliminacyjnych. Prawo startu w zawodach można było wywalczyć miejsca medalowe podczas 4 konkurencji rozgrywanych na Mistrzostwach Świata (Wyścigach Scratch, Eliminacyjnym, Omnium i Punktowym) Stawkę uzupełniali liderzy rankingu UCI, medaliści Igrzysk Olimpijskich oraz kolarze z tzw „dzikimi kartami”. W wyścigu punktowym w którym rywalizowała Karolina Karasiewicz wystartowało aż 6 zawodniczek, które już wcześniej zapewniły sobie prawo startu w lidze (medalistki Mistrzostw Świata), dzięki czemu „bilet” trafił m.in. do Karoliny Karasiewicz.