AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynami na czas były dobra okazja do dokonania zaległych dekoracji z Mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych w sezonie 2018. Było to dla nas szczególnie doniosłe wydarzenie gdyż wywalczyliśmy sześć medali, w tym trzy tytuły Mistrza Polski.

Niezwykle owocne dla zawodniczek i zawodników toruńskiego Pacificu okazały się Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Impreza sportowa od kolarek i kolarzy wymagała świetnego przygotowania przez cały sezon, bowiem mistrzostwa rozgrywane były w formie cyklu imprez, a zwycięzcą okazywał się zawodnik z największa ilością punktów zebranych w całej serii zawodów. Oczywiście na wysokości zadania stanęli reprezentanci TKK Pacific, przywożąc aż sześć medali, w tym trzy złote. W elicie kobiet Mistrzynią Polski została Karolina Karasiewicz (TKK Pacific), wyprzedając swoją klubowa koleżankę Katarzynę Brewińska (TKK PACIFIC) i Annę Harkowska (GIANT – LIV O.K.S. „WARMIA I MAZURY”). Trzecią orliczką w stawce okazała się Nikola Różyńska (TKK Pacific), ulegając Dorocie Przęzak (LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW) i Marcie Lach (MAT ATOM DEWELOPER).

Mistrzowski tytuł w kategorii juniorka wywalczyła nasza multimedalistka Paulina Pastuszek (TKK Pacific), pokonując Dominikę Włodarczak (MLKS Wieluń) i Karolinie Stępień (LKKS Bełchatów).  Zwycięstwo w juniorach i tytuł Mistrza Polski padł łupem Karola Wawrzyniaka (TKK Pacific), na drugim miejscu uplasował się Byczkowski Jakub (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ), a na trzecim Aleksander Nikiel (TKK Pacific).

– Mistrzostwa Polski w kryteriach ulicznych w wydaniu toruńskich zawodników wypadły bardzo dobrze. Zdobyliśmy 6 medali. Osiągnięte sukcesy cieszą tym bardziej, ze impreza rozgrywana był jako cykl zawodów odbywających się przez cały 2018 sezon. Zawodnicy musieli być dobrze przygotowani przez cały rok by osiągnąć końcowy sukces. Cieszę się, iż pokazaliśmy kunszt szkolenia zawodników i to właśnie reprezentanci TKK Pacific, w tej bardzo wymagającej konkurencji, zdobyli aż 6 medali w tym trzy tytułu Mistrza Polski. Tym bardziej jest nam miło triumfować w tej właśnie konkurencji, gdyż jako klub, jesteśmy organizatorami jednej z eliminacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym, bardzo ciężkiego wyścigu, „Nestle Fitness Tour de Toruń”.- dyrektor sportowy Leszek Szyszkowski.

Po tych niezwykle udanych dla Toruńskiego Klubu Kolarskiego mistrzostwach, przyszedł czas na torowe Mistrzostwa Polski, które rozpoczynają się już jutro, 14.10.2018.