AKTUALNOŚCI

Czwórka zawodników UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo tj. Katarzyna Kurzyńska; Aleksander Lipiński; Jonasz Śliwka i Tymoteusz Śliwka wystartowała  w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich, które odbyły się w Raszkowie w dniach 23-24.06.2018r. W imprezie wzięło udział ponad 500 młodych adeptów kolarstwa z całej Polski. Zawodnicy ścigali się podzieleni na kategorie wiekowe, zależnie od klasy szkolnej, do której uczęszczali. Najmłodsi na starcie uczestnicy, to uczniowie klas czwartych, szkoły podstawowej, natomiast najstarsi zawodnicy to siódmoklasiści.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas, której dystans zależał od kategorii wiekowej zawodników. Mieli oni do pokonania dystans od trzech do pięciu kilometrów. Na dziesiątej lokacje wśród dziewcząt z klas szóstych szkoły podstawowe uplasowała się Kurzyńska Katarzyna. Wśród chłopców z klas piątych szkoły podstawowej, czterdzieste czwarte miejsce zajął młodszy brat naszego medalisty juniorskich, torowych Mistrzostw Polski w konkurencji sprint olimpijski, Śliwka Jonasz, a Śliwka Tymoteusz był 19 wśród chłopców z klas siódmych. Trzydziesty siódmy wśród chłopców z szóstych klas był Lipiński Aleksander.

Drugiego dnia rozegrany został wyścig ze startu wspólnego. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od ośmiu do dwudziestu czterech kilometrów. Nasi reprezentanci pojechali na miarę swoich możliwości, talentu, a trud treningowy i zdobyte doświadczenie zaprocentują w przyszłości. Osiemnaste miejsce zajęła Kurzyńska Katarzyna, czterdziesty trzeci był Lipiński Aleksander, a czterdzieste czwarte miejsce zajął Śliwka Jonasz.