AKTUALNOŚCI

Karolina Karasiewicz najlepsza w wyścigu scratch- podczas GP na torze we Włoszech, Karolina Kumięga wygrywa wyścigu ze startu wspólnego, a Aurela Nerlo „czasówkę” rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Zamościu.

W miniony weekend Fitnesski wzięły udział w pierwszym w tym roku szosowym Pucharze Polski, rozgrywanym w Zamościu. Pierwszy dzień rywalizacji to jazda indywidualna na czas. W elicie kobiet na dystansie 13 km wyścig wygrała Aurela Nerlo, na drugiej pozycji uplasowała się Agnieszka Skalniak (MAT ATOM Deweloper Wrocław), a podium dopełniła Karolina Kumięga (TKK Pacific Toruń), czwarte miejsce zajęła Paulina Pastuszek, piąte Dorota Przęzak, a szóste Dominika Bykowska (wszystkie TKK Pacific Toruń).

Kolejnego dnia, na około 80-sięcio kilometrowej, pagórkowatej trasie, rozegrano wyścig ze startu wspólnego. Od początku wyścigu zespół Fitnessek starał się narzucić swoje tempo, aby uszczuplić peleton. Po wielu atakach i próbach rozrywania peletonu na około 13km do mety na samotny atak zdecydowała się Karolina Kumięga, która wypracowała sobie około pół minuty przewagi nad peletonem. O drugim miejscu w wyścigu zadecydował sprint z mocno uszczuplonego peletonu który wygrała Agnieszka Skalniak, przed Natalią Krześlak i Dorotą Przęzak (obie TKK „Pacific” Toruń).

Podczas gdy, główna część naszego zespołu zmagała się na szosie, Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska startowały we dwóch wyścigach torowych we Włoszech: 5th INTERNATIONAL PICENO SRINT CUP i 3rd GRAN PRIX CITTA’ DI ASCOLI. W pierwszej imprezie torowej Karolina Karasiewicz wygrała wyścig scratch, wyścig punktowy skończyła na trzecim miejscu, a omnium na czwartym. Patrycja Lorkowska zajęła czwartą lokatę w wyścigu punktowym, szóste w scratchu oraz piąte w omnium. Podczas 3rd GRAN PRIX CITTA’ DI ASCOLI Karolina Karasiewicz dorzuciła czwarte miejsce w wyścigu omnium.

Bardzo mnie cieszy dobra forma naszych zawodniczek i fakt, że to już ósme odniesione zwycięstwo w tak krótkim okresie czasu. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dalej tą dobrą passę. – Podsumowuje Leszek Szyszkowski Dyrektor Sportowy TKK „Pacific” Toruń

Kolejnymi naszymi startami będą Puchar Polski na torze w Łodzi (19.05.2021 r.) oraz Puchar Polski na szosie w Wałbrzychu (22-23.05.2021 r.)